Fenerbahçe, Süper Kupa için yabancı hakem atanmadığı takdirde karşılaşmaya çıkmayacağını TFF’ye bildirdi

Fenerbahçe Kulübü, Galatasaray ile oynanacak Süper Kupa maçına yabancı hakem atanmazsa karşılaşmaya çıkmayacağını Türkiye Futbol Federasyonu’na iletti.

Fenerbahçe’nin olağanüstü genel kurul toplantısı, çoğunluğun sağlanmasıyla önceki gün yapılmıştı. Düzenlenen kongrede Fenerbahçe yönetimi Süper Lig’de çekilmeme kararı alırken, Galatasaray ile oynanacak Süper Kupa maçına çıkılacağına dair net bir ifade kullanılmadı, Fenerbahçe, Süper Kupa’da yabancı hakem istedi. Başkan Ali Koç, Süper Kupa için tekrar “Seyahat planı yapmayın” çağrısında bulundu.

TIKLAYIN – Fenerbahçe’de tarihî kongre sona erdi | Ali Koç: Ligden çekilme kararını 3 ay sonraki genel kurula kadar rafa kaldırıyoruz

Kongre sonrası yapılan Fenerbahçe yönetim kurulu toplantısı sona erdi. Toplantıda, kongreden alınan yetkiler ve Süper Kupa finali için alınacak aksiyonlar konuşuldu.

Sports Digitale’nin haberine göre Fenerbahçe, Süper Kupa maçına yabancı hakem atanmazsa maça çıkmayacağını TFF’ye resmen iletti.

TIKLAYIN – Trabzonspor – Fenerbahçe maçının PFDK kararları açıklandı

Süper Kupa maçı 7 Nisan’da yapılacak

İlk olarak 29 Aralık 2023’te Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da oynanması beklenen Süper Kupa iptal edilmişti.

2022-2023 sezonunun Süper Lig şampiyonu Galatasaray ile Türkiye Kupası kazananı Fenerbahçe’nin oynayacağı Süper Kupa maçı ileri bir tarihe ertelenmişti.

TFF daha önce yaptığı açıklamayla maçın 7 Nisan Pazar akşamı saat 21.30’da Şanlıurfa’da oynanacağını duyurmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir